Kategórie článkov

Ako sa pripraviť, pózovať a naplánovať si firemné fotenie a fotenie branding fotografie
portrét biznis fotky od profesionálneho fotografa

Milí klienti,

V dnešnom digitálnom svete sa profesionálna biznis fotka stala nevyhnutnosťou. Dobrá profesionálna fotografia vás môže odlíšiť od ostatných vo vašom odbore, pomôže vám prilákať viac príležitostí a nadviazať kontakt s vašimi budúcimi klientmi. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa prezentovať a ako prezentovať svoju značku a povolanie, je profesionálna fotografia. pripravila som pre vás hlavné body, ktoré vám pomôžu pripraviť sa, pózovať a naplánovať si firemné fotografovanie a fotenie branding fotografie.

Čo prezentuje vaša značka

Pred začiatkom fotografovania, je dôležité mať jasnú predstavu o identite vašej značky. Začnite tým, že si položíte niekoľko kľúčových otázok: Kto je moja cieľová skupina? Aké pocity chcem vyvolať, keď ľudia uvidia moje fotografie? Aké sú základné hodnoty, ktoré chcem vizuálne ukázať? Ak venujete čas definovaniu týchto bodov, budete mať jasnú predstavu o fotení, a následne každá fotografia bude v súlade s celkovým očakávaním.

Vyberte si správneho fotografa

Výber správneho fotografa je kľúčovým krokom na dosiahnutie požadovaného výsledku a vašej predstavy. Hľadajte fotografa, ktorého portfólio rezonuje s vašou víziou. Preskúmanie jeho portfólia vám pomôže odhadnúť jeho štýl a to, či sa zhoduje s vašou značkou. Má na stránke uvedené referencie? Rovnako dôležitá je jasná komunikácia a či fotograf rozumie vašim predstavám.

Naplánujte si oblečenie

Oblečenie zohráva významnú úlohu pri fotografovaní a zachytení identity vašej značky. Pri plánovaní oblečenia zohľadnite váš osobný štýl ale zároveň zvážte, v akých farbách chcete prezentovať vašu firmu. Vyberte si teda farby, ktoré ladia s farebnosťou vašej značky a zároveň pridajte aj osobný prvok v podobe doplnkov. Je dobré pripraviť si viacero outfitov – aspoň tri až štyri – aby ste fotografiám dodali rozmanitosť. Táto rozmanitosť vám poskytne celý rad snímok vhodných na rôzne účely, od profesionálnych profilov až po príspevky na sociálnych sieťach.

Vyberte si miesto na fotenie

Ateliér, fotenie v exteriéri alebo u klienta. Prostredie pre vaše fotografovanie môže výrazne ovplyvniť výsledné fotografie a ich celkovú emóciu. Vyberte si lokality, ktoré rezonujú s vašimi klientmi  a odrážajú vašu profesiu alebo osobnosť. Napríklad elegantná kaviareň by mohla byť ideálna pre lifestylovú blogerku, zatiaľ čo pokojný vonkajší priestor by mohol vyhovovať wellness trénerovi. Dobre osvetlená kancelária alebo moderné štúdio by zasa mohli dobre poslúžiť profesionálom v oblasti podnikania. Venujte pozornosť osvetleniu, pretože prirodzené svetlo je vždy lichotivé a zvyšuje kvalitu fotografií. Chcete prípadne fotiť v ateliéri? Ak áno, máte predstavu o farbe pozadia? Všetky náležitosti a vašu predstavu je dôležité skonzultovať s fotografom.

Príprava pred fotografovaním

Je dobré sa na samotné fotografovanie pripraviť, aby ste vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Starostlivosť o seba a upravený vzhľad sú dôležité. Zvážte kozmetiku, kaderníka, možnosť dať sa ostrihať, podstúpiť manikúru alebo akékoľvek iné procedúry, vďaka ktorým sa budete cítiť sebaisto a upravene. Hydratácia a dostatok odpočinku sú nevyhnutné pre svieži vzhľad. V deň fotografovania si zbaľte základné veci, ako je make-up na úpravu, produkty na vlasy a lak na vlasy, sponky do vlasov, doplnky, silonky a všetky rekvizity, ktoré sú relevantné pre vašu značku. Skontrolujte si oblečenie, či je čisté a vyžehlené.

Fotenie väčšieho počtu záberov a variabilita

Počas fotenia sa sústreďte na zachytenie rôznych záberov, ktoré zvýraznia rôzne aspekty vašej značky, firmy. Klientom ponúkam fotenie portrétov na profilové fotografie a formálne použitie. Následne fotím zábery, ktoré prezentujú osobnosť klienta, pretože tie môžu byť na sociálnych sieťach mimoriadne pútavé. Pri fotení týchto záberov využívam rôzne pozadia, rôzne farby, fotíme aj v exteriéri, u klienta alebo v ateliéri. Ide o zábery, kde klienti dostávajú inštrukcie  a detailne im vysvetľujem ako sa dostanú do pózy. Tieto fotografie dodajú vášmu portfóliu autenticitu a zaujímavosť. Rozmanitosť vášho fotografického portfólia ho urobí univerzálnejším pre rôzne platformy a účely.

Vyberte najlepšie fotografie

Po fotografovaní je ďalším krokom výber fotografií, ktoré reprezentujú vašu značku. Tomuto procesu venujte čas a zvážte, kde bude každá fotografia použitá – na vašej webovej stránke, profiloch na sociálnych sieťach, v marketingových materiáloch, v časopisoch  alebo na iných platformách.

Branding fotenie a biznis fotka sú cennou investíciou do vášho profesionálneho imidžu. Detailným plánovaním, prípravou a pózovaním môžete vytvoriť silnú vizuálnu prezentáciu vašej firmy, ktorá sa bude páčiť vašim  klientom. Vďaka profesionálnej biznis fotografii sa odlíšite od konkurencie. Pre inšpiráciu a ukážky mojej práce si pozrite moje portfólio. Rezervujte si termín fotenia v predstihu online alebo ma kontaktujte telefonicky.

Teším sa na našu spoluprácu.

 

Kategórie článkov

Najnovšie články

5 tipov na skvelé fotky z letnej dovolenky

Milí klienti, Leto je v plnom prúde a s ním aj čas dovoleniek. Či už sa chystáte k moru, do hôr alebo na krátke výlety, určite si chcete nafotiť krásne spomienky v podobe fotografií. Aby ste sa vyhli banálnym a nudným záberom a priniesli si domov originálne fotky,...

Súvisiace články