Kategórie článkov

Kedy by ste si mali naplánovať fotenie novorodeniatka?
Fotografovanie novorodencov od prefesionálneho fotografa

Fotenie novorodeniatok je jednoducho úžasné. Novorodenci sa menia tak rýchlo, že sa niekedy ani neviete rozhodnúť, kedy by ste si mali naplánovať novorodenecké fotenie. A hlavne ak prídete domov z pôrodnice a je náročné si naplánovať organizáciu dňa. Toto je vlastne aj jedna z veľmi bežných otázok, ktoré dostávam. Koľko dní alebo týždňov musí mať moje dieťatko na novorodenecké fotenie?

Fotky novorodencov sú vždy jedinečné

Niektorí fotografi zastávajú názor, aby ste si dali odfotiť bábätko v prvých desiatich dňoch života. Ja ale nepatrím do takejto skupiny fotografov. S týmto tvrdením totiž úplne nesúhlasím. Môj štýl novorodeneckej fotografie sa volá Lifestyle Newborn Photography. To znamená, že veľmi málo fotím pózy, a teda, že bábätko na fotenie nemusí byť super ospalé, ako sa to očakáva v prvých desiatich dňoch. Fotím emóciu a prirodzenosť a prepojenosť novorodeniatka s maminkou.

Fotenie bábätiek môžeme naplánovať aj neskôr

Myslím si, že bábätká sú dokonalé také, aké sú, a som rada, že môžem fotiť novorodencov v akomkoľvek veku. ANovorodeniatka sa veľmi rýchlo menia a rastú. Odporúčam naplánovať si fotenie pred dosiahnutím prvých troch mesiacov veku dieťaťa, a to len preto, aby sme spoločne zachytili tú novorodeneckú jemnosť, krehkosť a jedinečnosť. Kľudne si môžete rezervovať termín novorodeneckého fotenia ešte pred narodením novorodeniatka.

Newborn fotenie si naplánujte online

Väčšina rodičov si rezervuje termín, kým je mamička ešte tehotná. Zaznačím si dátum vášho pôrodu do môjho kalendára a počkám, kým mi po narodení dieťaťa pošlete e-mail alebo zavoláte. Vtedy spoločne vyberieme dátum, ktorý vám najviac vyhovuje. Na oslovenie a rezerváciu termínu však nikdy nie je neskoro. Takže, ak sa už bábätko narodilo a vy ešte nemáte termín, jednoducho ma kontaktujte a spoločne sa dohodneme na dátume fotenia.

Pre mňa nie sú ani tak dôležité dokonalé novorodenecké pózy a konkrétny vek bábätka, ako skôr zachytenie všetkých tých jedinečných emócií a pocitov u vás v rodine a doma. Novorodenci sú krásni takí, akí sú. Rezervácia novorodeneckého fotenia ako aj príprava na novorodenecké fotenie by mal byť pre vás príjemný a nenáročný proces.

Nemôžem sa dočkať, až zachytím vašu rodinu počas tohto jedinečného a výnimočného obdobia!

Termín novorodeneckého fotenia si určite rezervujte už dnes online v kalendári.

Teším sa na Vás!

Kategórie článkov

Najnovšie články

5 tipov na skvelé fotky z letnej dovolenky

Milí klienti, Leto je v plnom prúde a s ním aj čas dovoleniek. Či už sa chystáte k moru, do hôr alebo na krátke výlety, určite si chcete nafotiť krásne spomienky v podobe fotografií. Aby ste sa vyhli banálnym a nudným záberom a priniesli si domov originálne fotky,...

Súvisiace články