Kategórie článkov

Kedy by ste si mali naplánovať fotenie novorodeniatka?
Fotografovanie novorodencov od prefesionálneho fotografa

Fotenie novorodeniatok je jednoducho úžasné. Novorodenci sa menia tak rýchlo, že sa niekedy ani neviete rozhodnúť, kedy by ste si mali naplánovať novorodenecké fotenie. A hlavne ak prídete domov z pôrodnice a je náročné si naplánovať organizáciu dňa. Toto je vlastne aj jedna z veľmi bežných otázok, ktoré dostávam. Koľko dní alebo týždňov musí mať moje dieťatko na novorodenecké fotenie?

Fotky novorodencov sú vždy jedinečné

Niektorí fotografi zastávajú názor, aby ste si dali odfotiť bábätko v prvých desiatich dňoch života. Ja ale nepatrím do takejto skupiny fotografov. S týmto tvrdením totiž úplne nesúhlasím. Môj štýl novorodeneckej fotografie sa volá Lifestyle Newborn Photography. To znamená, že veľmi málo fotím pózy, a teda, že bábätko na fotenie nemusí byť super ospalé, ako sa to očakáva v prvých desiatich dňoch. Fotím emóciu a prirodzenosť a prepojenosť novorodeniatka s maminkou.

Fotenie bábätiek môžeme naplánovať aj neskôr

Myslím si, že bábätká sú dokonalé také, aké sú, a som rada, že môžem fotiť novorodencov v akomkoľvek veku. ANovorodeniatka sa veľmi rýchlo menia a rastú. Odporúčam naplánovať si fotenie pred dosiahnutím prvých troch mesiacov veku dieťaťa, a to len preto, aby sme spoločne zachytili tú novorodeneckú jemnosť, krehkosť a jedinečnosť. Kľudne si môžete rezervovať termín novorodeneckého fotenia ešte pred narodením novorodeniatka.

Newborn fotenie si naplánujte online

Väčšina rodičov si rezervuje termín, kým je mamička ešte tehotná. Zaznačím si dátum vášho pôrodu do môjho kalendára a počkám, kým mi po narodení dieťaťa pošlete e-mail alebo zavoláte. Vtedy spoločne vyberieme dátum, ktorý vám najviac vyhovuje. Na oslovenie a rezerváciu termínu však nikdy nie je neskoro. Takže, ak sa už bábätko narodilo a vy ešte nemáte termín, jednoducho ma kontaktujte a spoločne sa dohodneme na dátume fotenia.

Pre mňa nie sú ani tak dôležité dokonalé novorodenecké pózy a konkrétny vek bábätka, ako skôr zachytenie všetkých tých jedinečných emócií a pocitov u vás v rodine a doma. Novorodenci sú krásni takí, akí sú. Rezervácia novorodeneckého fotenia ako aj príprava na novorodenecké fotenie by mal byť pre vás príjemný a nenáročný proces.

Nemôžem sa dočkať, až zachytím vašu rodinu počas tohto jedinečného a výnimočného obdobia!

Termín novorodeneckého fotenia si určite rezervujte už dnes online v kalendári.

Teším sa na Vás!

Kategórie článkov

Najnovšie články

ČO SI PRINIESŤ NA FOTENIE KU DŇU MATIEK

Milé moje klientky, veľmi sa teším, že ste si rezervovali fotenie ku Dňu matiek. Oveľa podrobnejšie sa síce porozprávame počas telefonickej konzultácie pred fotením, no medzitým by som vám chcela na začiatok poslať všeobecné informácie k foteniu. Čo si priniesť na...

Čo si nezabudnúť priniesť na fotenie biznis fotky

Nový rok už je v plnom prúde, a to je najlepší čas, kedy sa pustiť do zmeny biznis fotky. Možno zvažujete novú webstránku, nový pracovný profil alebo dokonca zmenu práce. Vaše dôvody pre aktuálnu portrétovú fotografiu môžu byť rôzne. Aby vaše biznis fotenie prebehlo...

Ako prebieha fotenie v ateliéri

Milí klienti, Plánovanie portrétneho fotenia môže byť zdĺhavým procesom, najmä ak ešte nemáte skúsenosť s fotením v ateliéri. Pred profesionálnym fotením si každý fotograf pripraví priebeh póz, osvetlenie, pozadie a kompozíciu záberov. Podľa toho, aké sú požiadavky...

Súvisiace články