Zákaznícka zóna

1. Vyberte si prosím typ fotenia, ktoré máte zakúpené a prečítajte si informácie pred fotením

Mám kúpené rodinné fotenie

Takže ste si zarezervovali rodinné fotenie. A čo ďalej?

Ďakujem vám veľmi pekne za váš záujem a za možnosť zachytiť mojim fotoaparátom práve vašu rodinu a jej jedinečnosť a dokonalosť. Lifestylová fotografia zachytáva rodiny také ako sú. Cieľom je mať prirodzené fotografie a nie strnulé ateliérové pózy.Snažím sa zachytiť prirodzenú esenciu a krásu každej rodiny. Využívam len prirodzené svetlo. Verím, že to čo spoločne vytvoríme bude umením, ktoré vás poteší, ktoré si zavesíte doma na stenu a bude mať význam aj pre ďaľšie generácie.

Miesto fotenia

Spoločne rozhodneme o najlepšom mieste pre vaše fotografovanie. Fotenie môže prebiehať aj u vás doma, pokiaľ má váš domov dostatok prirodzeného svetla. Mnoho klientov uprednostňuje svoj domov kvôli intímnemu a osobnému pocitu, ktorý poskytuje. Mám veľa miest, kde rád pravidelne fotím či už v Bratislave alebo v jej okolí, ale vždy som otvorená aj novým miestam. Mali by ste si vybrať miesto, ktoré vyhovuje vášmu štýlu a osobnosti. Môžem vám pomôcť s týmto rozhodnutím. Kliknite TU a prečítajte si blog, ktorý som napísala o rozhodovaní sa o tom, aký typ miesta je pre vašu rodinu najlepší.

Čas fotenia

Ak fotíme u vás doma, uprednostňujem skoré ráno, pretože vtedy sú interiéry zvyčajne najlepšie osvetlené. Ak fotíme vonku, fotíme buď ráno alebo večer. Svetlo je zvyčajne príliš ostré v priebehu dňa. Fotenie jednu až dve hodiny pred západom slnka vytvára nádherné svetlo a atmosféru. Ak fotíme večer, detičky si môžu užiť aj poobedný spánok, aby prišli v dobrej nálade a oddýchnuté.

Dĺžka fotenia

Dobrou správou je, že som super rýchla! Moje rodinné fotenia zriedka trvajú dlhšie ako hodinu. Maximálne 90 minút aj s drobnou prestávkou.

Čo si obliecť?

Vaše oblečenie by malo byť pohodlné a malo by odrážať, kto ste. Neodporúčam úplne rovnaké oblečenie ale skôr kombináciu a farebný súlad. Kliknite sem a prečítajte si blogový príspevok o tom čo si obliecť na vaše rodinné fotenie. V prípade záujmu alebo ak sa neviete rozhodnúť, Vám rada poradím. Dajte mi vedieť

Rekvizity

Počas mojich fotení rekvizity nepoužívam. Všetko potrebné nosím so sebou na fotenie.

Príprava detí na fotenie

Určite viete, že deti zvyčajne nemajú radi, keď im niekto hovorí, aby pózovali alebo sa usmievali.  Najlepšie je, ak im necháme jednoducho na začiatku rodinného fotenia čas a pokúsime sa zachytiť ich prirodzené ja. Môžete však detičky na fotenie pripraviť aj tak, že im poviete vopred čo sa chysta, a ak sú pred fotením odpočinuté.  Nerobte si starosti, ak vaše dieťa behá a je aktívne, väčšina fotografií malých detí, ktoré vidíte na mojej stránke, bola zachytená v okamihu, keď sa dieťa hralo a skúmalo svet okolo neho. Pre  autentické rodinné zábery, zvyčajne stačí, aby ste jednoducho „boli“ s dieťaťom.  Aby ste zo svojho fotografovania vyťažili maximum, uistite sa, že si vaše dieťatko oddýchlo pred fotením, malo popoludný spánok a je dostatočne napapané.  Počas fotenia si určite môžeme urobiť krátke prestávky na občerstvenie. Prineste si prípadne na fotenie aj jeho obľúbenú pamlsku. Pripravte dieťa na fotografovanie vopred tak, že mu oznámite, že ho bude fotiť váš známy, neodporúčam prekvapenie na mieste fotenia.

Príďte včas alebo buďte pripravení začať na dohodnutú hodinu: Pamätajte, že vaše rodinné fotografovanie je naplánované podľa intenzity denného svetla. Je dôležité, aby sme začali včas. Zvážte si prosím prípadné dopravné alebo parkovacie obmedzenia. Najlepšie je prísť skôr.

Kedy a ako dostanete fotografie? 

Fotografie posielam do 14 dní prostredníctvom súkromnej galérie. Lifestylové galérie sú veľké, posielam minimálne 75 záberov, v najväčšom rozlíšení, vo farbe a aj v čierno-bielom prevedení. Fotografie sú už editované. Pre viac info ohľadom ceny a formátov fotokníh prosím navštívte môj ESHOP.

Mám kúpené fotenie novorodenca alebo fresh 48

Čo môžete očakávať od vášho novorodeneckého fotografovania?

Som veľmi nadšená, že môžem odfotiť vaše bábätko. Fotenie novorodeniatok prebieha v pohodlí vášho domova. Môj štýl je Fine Art Lifestyle, čo znamená, že prídem k vám domov a autenticky zachytím tento jedinečný okamih vo vašom živote.

Deň fotenia

Keď prídem k vám domov, preskúmam interiér, aby som našla najlepšie osvetlené izby a miestnosti  pre rodinné zábery. Na fotenie často používam gauč, resp. posteľ, spálňu a detskú izbu. Viem, aké to je mať novorodenca. Prosím, nemajte pocit, že musíte upratať dom, kým prídem. Plochu alebo oblasť, ktorú chceme používať a kde budeme fotiť, môžeme jednoducho zľahka upratať.

Vaše novorodeniatko

Vaše novorodeniatko je dokonalé také, aké je. Nesnažím sa deti uspávať a fotiť ich v  neprirodzených pózach. Stačí ak je bábätko oblečené v jednofarebných dupačkách bez akýchkoľvek vzorov a  nápisov. To zvyčajne znamená, že budete potrebovať menšie veľkosti oblečenia, možno aj tie najmenšie dostupné – predčasne narodeného dieťatka alebo novorodenca. Je pravdepodobné, že počas fotenia dieťatko vyzlečiem a urobím aj nahé alebo takmer nahé novorodenecké fotky. Pripravte si tiež niekoľko obľúbených zavinovačiek, do ktorých sa dieťa zabalí. Odporúčam nakŕmiť dieťa toľko, koľko chce, asi pätnásť minút pred mojím príchodom. Novorodenecké sedenia môžu nejaký čas trvať, to je v poriadku. Celkovo fotenie môže trvať aj 2 hodinky. Vaše dieťa je dokonalé také, aké je. Nerobím veľké pózovanie ani neočakávam, ako by sa dieťa malo správať. Necháme dieťatko riadiť celé fotenie.. Nie je vôbec potrebné, aby dieťatko spalo. Dôležité je, aby sme zachytili tento krásny čas vo vašom živote.

Súrodenci

Opäť opakujem, že presne viem, aké to je mať nové bábätko, mám vlastné dieťa a presne viem, aká veľká je táto zmena pre celú rodinu. Zvyčajne sa snažím získať súrodenecké a rodinné fotografie hneď na začiatku, pretože súrodenec môže veľmi rýchlo stratiť záujem a dôjde mu nálada a trpezlivosť. Od súrodencov nemám žiadne veľké očakávania a nenútim ich pózovať ak s tým práve nesúhlasia. Najlepšie je pripraviť súrodenca na stretnutie tak, že mu poviete, že vás príde navštíviť kamarát a odfotografovať vašu rodinu. Vždy je lepšie ich neprekvapiť.

Rodičia

Predpoklaám, že ste nadšení a vyčerpaní zároveň. Mojou úlohou nie je, aby tento čas vo vašom živote vyzeral dokonale, mojou úlohou je ukázať vám, aké je to krásne mať bábätko. Chcem, aby ste boli uvoľnení a v pohode, keď budem fotografovať vašu rodinu. Nemusíte byť ničím iným, len sebou samým.

Oblečenie

Odporúčam neutrálne farby a konfortné oblečenie. Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili pohodlne. Ak budete chcieť, rada s vami preberiem bližšie informácie o šatníku. Dajte mi vedieť.

Fresh 48

Fotenie hneď po narodení dieťatka, je dokonalý spôsob, ako si zapamätať tieto prchavé a vzácne prvé okamihy. Tieto fotenia majú 100% dokumentárny charakter. Všetko, čo potrebujete urobiť, je, že mi napíšete, dátum narodenia dieťatka, a ja ho zachytím počas prvých 48 hodín. Ak porodíte v nemocnici, prídem do nemocnice v deň kedy Vás pustia domov. Ak ste sa rozhodli pre pôrod doma, prídem k vám domov. Zachytávam všetky detaily nového bábätka, skutočné interakcie medzi členmi rodiny a všetky momenty medzi tým. Toto fotenie je riešené tak, aby bolo bez akéhokoľvek stresu pre vás. Len pozorujem a zachytávam.

Neváhajte a NAPÍŠTE MI s akýmikoľvek otázkami, ktoré by ste mohli mať. Ďakujem a teším sa na vaše fotografovanie!

Mám kúpené fotenie tehuľky

Tehotenstvo obnáša veľa vecí. Je to radostné, krásne ale často aj ťažké obdobie. Je však určite dôležité, zachytiť aj toto obdobie vášho života, pretože plynie tak rýchlo a je jedinečné..

Ako ste videli v mojom portfóliu, moje fotografie sú autentické a prirodzené. Určite vás nebudem žiadať, aby ste si obliekli nepohodlné šaty a rovnako vás nebudem fotiť v nepohodlných pózach. Mojím cieľom je zachytiť krásu a majestátnosť tohto obdobia a tiež zachytiť spojenie medzi vami a malou dušičkou vo vás.. Myslím, že je vzácne mať spomienky na to, ako vyzerala vaša rodina tesne pred príchodom dieťatka.

Miesto no fotenie

Spoločne vyberieme to najlepšie miesto pre vaše fotografovanie, podľa vašich preferencií. Väčšina mamičiek si ľahko vyberie jednu z mnohých lokalít, ktoré Bratislava ponúka, niektoré však uprednostňujú intimitu svojho domova. Záleží na Vás.

Čo obsahuje vaše fotenie

Fotenie je určené pre vás,budúceho otecka a vaše detičky, ak toto nie je vaše prvé tehotenstvo.

Oblečenie

Chcem, aby ste sa cítili počas fotenia čo najlepšie. Ak vám môžem odporučiť, dlhé šaty sa zdajú byť najpohodlnejšie a na fotografiách vyzerajú veľmi romanticky a elegantne, je to však úplne na vás. Dôležité je, aby ste sa cítili krásne.

 Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa ma opýtať. Teším sa, že vás môžem odfotiť v tomto výnimočnom období vášho života.

Mám kúpené fotenie biznis portrét

Každé fotenie business portrétu začína konzultáciou. Počas telefonického rozhovoru si
ujasníme, akú biznis fotku potrebujete. Celé fotenie začína vašou predstavou.Existuje konkrétna platforma sociálnych médií, ktorú uprednostňujete, alebo na ktorej sa viac
angažujete?

Ako ste videli v mojom portfóliu, moje fotografie sú autentické a prirodzené. 

Miesto no fotenie

Biznis fotografie sa fotia v mojom ateliéri. Samozrejme je možnosť fotiť aj vonku. Záleží na Vás.

Čo obsahuje vaše fotenie

Počas telefonickej konzultácie mi predstavíte vašu predstavu a čo hľadáte z hľadiska
portrétnej fotografie. Zaujíma ma, aká je vaša profesia, ako sa chcete odfotiť, na čo biznis
fotku potrebujete a ako si predstavujete vašu business fotografiu a osobnú prezentáciu.

Oblečenie

Pri oblečení a výbere farieb na fotenie biznis fotky uprednostňujem striedmosť a prirodzenosť. V ateliéri využívam pozadia v neutrálnych tónoch. Čo sa oblečenia týka, neodporúčam výrazné farby ako oranžová, žltá, ružová, fialová a červená (s výnimkou kravaty pri top manažmente).
Zvážte farby ako modrá, biela, sivá. Ak chcete mať aj menej formálne biznis fotky, určite
zvážte kombinácie ako béžové sako v kombinácii s bielou, prípadne košeľu bez saka. Veľmi
rada vám s výberom oblečenia poradím. Viac info aj v článku: Čo si nezabudnúť priniesť na fotenie biznis fotky

Mám kúpené ateliérové fotenie

Čo môžete očakávať od vášho fotenia v ateliéri?

Som veľmi rada, že budem mať možnosť zachytiť vaše ateliérové portréty.  Môj štýl je Fine Art Lifestyle, čo znamená, vaše neopakovateľné chvíle zachytím autenticky a prirodzene.

Ůvodná konzultácia: Každé fotenie začína konzultáciou pred fotením, a na základe vašej predstavy sa bude odvíjať priebeh fotenia. Viac info o priebehu fotenia v atelieri nájdete aj v tomto článku.  

Príprava: Odporúčam, aby ste si pred fotením naplánovali úpravu účesu, prípadne aj makeup. Na fotenie si prineste aj rôzne doplnky.

Dĺžka fotenia: Portrétové fotenie trvá 60 – 90 minút. 

Čo si obliecť: Váš šatník by mal byť pohodlný a mal by odrážať, kto ste. Určite by malo byť upravené, čisté a vyžehlené. V prípade záujmu Vám rada poradím s oblečením a možnými farebnými kombináciami. 

Rekvizity: Počas mojich sedení rekvizity nepoužívam.

Vaše deti: V prípade rodinného fotenia si nerobte si starosti, ak vaše dieťa behá a je aktívne. Na fotenie by však mali prísť deti oddýchnuté. Počas fotenia budeme robiť menšie prestávky na občerstvenie. Pripravte dieťa na fotenie aj tým, že mu oznámite, že ho bude fotiť váš kamarát, najlepšie je neprekvapiť ho. Kliknite TU a prečítajte si pár tipov ako najlepšie pripraviť dieťa na fotenie.

Príďte včas alebo buďte pripravení začať včas: Skorý príchod vám pomôže vyhnúť sa náročnej premávke a prezliecť sa do oblečenia bez toho, aby ste sa museli ponáhľať. Pred ateliérom je neplatené parkovisko.

Veľmi sa teším až odfotím vašu rodinu! Rada vám zodpoviem akékoľvek otázky. 

Do skorého videnia!


Mám kúpené generačné fotenie

Teším sa na naše spoločné fotenie a chcem, aby ste mali ten najlepší rodinný zážitok. Pozrite si preto prosím informácie nižšie, ktoré využijete, aby ste boli na vaše fotenie čo najlepšie pripravení. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte a napíšte mi. 

Miesto: V Bratislave je veľa pekných miest na fotenie vonku, v prírode. Ak ešte nemáte jasnú predstavu, v tomto článku si môžete prejsť zoznam miest na fotenie v prírode, v okolí Bratislavy a rozhodnúť sa podľa toho, čo by vašej rodine najviac vyhovovalo. Som však aj otvorená novým lokalitám na fotenie, ak vaša rodina má miesto, zákutie,  kde rada chodí a trávi voľný čas.  

Čas: Ak fotíme vonku, fotíme buď ráno alebo večer. Svetlo je zvyčajne príliš ostré na pravé poludnie. Najkrajšie fotenie je  jednu až dve hodiny pred západom slnka čo nám poskytne nádherné svetlo a atmosféru. 

Dĺžka fotenia: Rodinné fotenie trvá 60 – 90 minút. 

Čo si obliecť: Váš šatník by mal byť pohodlný a mal by odrážať, kto ste. Pre viac informácií kliknite na tento článok, ktorý vás môže inšpirovať vo výbere oblečenia na vaše rodinné fotenie v prírode. V prípade záujmu Vám rada poradím s oblečením a možnými farebnými kombináciami.

Rekvizity: Počas mojich sedení rekvizity nepoužívam.

Vaše deti: Deti zvyčajne nemajú radi, keď im niekto hovorí, aby pózovali alebo sa usmievali. Najlepšie je, ak dáme deťom čas na relax a pokúsime sa zachytiť ich prirodzené ja. Nerobte si starosti, ak vaše dieťa behá a je aktívne. Na fotenie by však detičky mali prísť oddýchnuté. Počas fotenia si budeme robiť menšie prestávky na občerstvenie. Pripravte dieťa na fotenie aj tým, že mu oznámite, že ho bude fotiť váš kamarát, najlepšie je neprekvapiť ho. Kliknite TU a prečítajte si pár tipov ako najlepšie pripraviť dieťa na fotenie

Príďte včas alebo buďte pripravení začať včas: Zvyčajne je začiatok fotenia  prispôsobený západu alebo východu slnka. A nakoľko ide o fotenie generačné, je dôležité, aby ste odhadli čas, ktorý každému vyhovuje. A aby ste sa tak časovo zladili celá rodina. 

Nemôžem sa dočkať, až odfotím vašu rodinu! Neváhajte sa ma opýtať akékoľvek otázky. Do skorého videnia!


2. Dotazník pred fotením

Pred termínom fotenia sa vám ozvem, aby som sa vám pripomenula. Zašlem vám dotazník pred fotením, ktorý obsahuje zopár otázok týkajúcich sa vás alebo členov vašej rodiny. Posielam ho preto, ay som sa vopred dozvedela napríklad mená. Ak vám to vyhovuje, môžete dotazník vyplniť aj hneď.    

Nenašli ste odpovede na vaše otázky? Budem rada, keď sa mi ozvete.