Kategórie článkov

Ako prebieha tehotenské fotenie a ako sa pripraviť na tento jedinečný zážitok
portrét tehotnek mamičky počas fotenia tehuliek

 

Moje tehotenské fotenia sú inšpirované jednoduchosťou a prirodzenosťou. Rovnako ako pri fotení novorodencov, aj tu sa snažím zachytiť autentické momenty a hlboké prepojenie medzi mamičkou a jej bábätkom. Namiesto rekvizít a komplikovaných póz využívam krásu prírodných scenérií a zákutí  Bratislavy a okolia. Vytváram tehotenské fotografie, ktoré sú jednoduché, organické, prirodzené (raw) a skutočné. Fotenie je oslavou očakávania nového člena rodiny, zmien, ktorými mamičkino telo prechádza, a oslavou krásy materstva. Fotenie prebieha v príjemnej a uvoľnenej atmosfére bez zbytočného stresu

V akom mesiaci je najlepšie si rezervovať termín tehotenského fotenia?

 

Tehotenské fotenie zvyčajne fotím kdekoľvek po 30. týždni tehotenstva. V tomto období už má väčšina mamičiek krásne zaoblené bruško, ktoré je na fotkách dokonale viditeľné. Samozrejme, ak máte pocit, že by ste si fotenie chceli užiť a naplánovať skôr, nie je to žiaden problém. Termín  fotenia môžeme naplánovať a prispôsobiť vašim predstavám a preferenciám.

Kde sa fotí tehotenské fotenie?

 

Takmer všetky moje tehotenské  fotenia fotím v prírode, v krásnom prostredí Bratislavy, presne tak, ako fotím aj rodinné fotenia. V zimných mesiacoch sa presúvame do môjho útulného ateliéru, aby sme si užili komfortné podmienky. Priebeh tehotenského fotenia sa podobá na rodinné fotenie. Ak mamička očakáva ďalšie bábätko, súrodenci si počas fotenia užijú dostatok zábavy a aktivít. Fotím v štýle klasického rodinného fotenia, pričom sa zameriavam na mamičku a jej rastúce bruško. Tehotenské fotenia najradšej fotím na mojich obľúbených miestach v Bratislave – jazerách, parkoch, záhradách a niekedy aj v malebných uličkách starého mesta. Samozrejme, ak si to budúca mamička želá, na fotenie môžeme vybrať aj v ateliér, a to v akomkoľvek ročnom období. Najdôležitejšie je, aby sa mamička počas fotenia cítila komfortne a pohodlne. Preto sa plne prispôsobím jej želaniam a predstavám o tom, aké fotografie by si chcela založiť do albumu.

Aké oblečenie si vybrať na fotenie tehuliek?

 

Mnoho mamičiek sa ma pýta, aký outfit zvoliť na naše tehotenské fotenie. Výber šatníka nechávam plne na vás, aby ste sa cítili pohodlne a sebavedomo. Dôležité je, aby ste boli sami sebou a vybrali si oblečenie, ktoré vás vystihuje. Celé fotenie sa však zameriava na vás, na krásu materstva a očakávania nového prírastku, nie na oblečenie.Pre inšpiráciu môžete navštíviť moju webovú stránku a nahliadnuť do môjho portfólia.Mojím cieľom je, aby ste sa počas fotenia cítili sexy a krásne. Zároveň je dôležité, aby ste si vybrali pohodlné oblečenie, ktoré vám umožní prirodzený pohyb. Niektoré lokality sú vzdialenejšie od parkoviska a môžeme sa presúvať aj pešo.Výmena oblečenia počas fotenia je samozrejme možná, ale mamičky si to obvykle neželajú.Nebojte sa vyjadriť svoj štýl a individualitu. Vyberte si oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne a ktoré podčiarkne krásu vášho tehotenského bruška.

 

Zoznam záberov

 

Ak sa fotenia zúčastňujú aj súrodenci, vždy ich s radosťou zahrniem do záberov. Je pre mňa dôležité zachytiť toto výnimočné obdobie, keď sa rodina rozrastá o nového člena. Prechod z jedného dieťaťa na dve, z dvoch na tri, to všetko sú nezabudnuteľné momenty, ktoré si zaslúžia ostať na fotografiách. Súrodenci sú pre mňa prioritou a ich radosť z príchodu bábätka sa stáva súčasťou krásnych spomienok. Okrem detí chcem zachytiť fotoaparátom aj láskyplné spojenie medzi rodičmi. Chcem odfotiť ich očakávanie, vzájomnú podporu a radosť z príchodu nového člena rodiny. Mojim cieľom je, aby sa na fotografiách cítili zamilovaní a plní šťastia. Samozrejme, v centre pozornosti je budúca mamička. Chcem, aby sa na fotografiách cítila silná, krásna a sebavedomá. Odfotím ju individuálne, s tatinom, s deťmi a na začiatku fotenia aj celú rodinu pohromade. Mojim cieľom je zachytiť rodinnú dynamiku pred príchodom bábätka a osláviť lásku a ich vzájomné rodinné spojenie.

 

Ak hľadáte tehotenské fotenie, ktoré je autentické, krásne a oslavuje materstvo v jeho prirodzenej kráse, kontaktujte ma. Pre viac informácií ohľadom môjho štýlu fotenia si pozrite moje portfólio a  rezervujte si  termín tehotenského fotenia online v mojom kalendári.  Ak máte otázky ohľadom fotenia, pokojne ma kontaktujte telefonicky. Teším sa na stretnutie s vami a na vytvorenie krásnych fotografií, ktoré zachytia toto výnimočné obdobie vo vašom živote.

 

 

Kategórie článkov

Najnovšie články

5 tipov na skvelé fotky z letnej dovolenky

Milí klienti, Leto je v plnom prúde a s ním aj čas dovoleniek. Či už sa chystáte k moru, do hôr alebo na krátke výlety, určite si chcete nafotiť krásne spomienky v podobe fotografií. Aby ste sa vyhli banálnym a nudným záberom a priniesli si domov originálne fotky,...

Súvisiace články