Kategórie článkov

Ako zorganizovať generačné rodinné fotenie
rodinný portret od profesionalneho fotografa na Bratislavskom hrade

Generačné rodinné fotografie sú skvelým spôsobom, ako zachytiť spomienky a osláviť puto medzi generáciami. Čaro generačného rodinného fotenia spočíva v zachytení podstaty dedičstva vašej rodiny v jedinom zábere.Generačné fotografie sú určite jedinečným darčekom pre starých rodičov, tety a strýkov, súrodencov a deti. Fotenie širokej rodiny môže byť zábavná a pamätná udalosť, ale môže to byť aj náročnejšia akcia na zorganizovanie. 

 

Ak uvažujete o tom, že by ste zorganizovali generačné rodinné fotenie, tu je niekoľko tipov, ako to urobiť:

Naplánujte si generačné fotenie dostatočne vopred

 

Zorganizovať fotenie celej rodiny môže byť náročné, preto je dôležité začať plánovať v dostatočnom predstihu, aspoň 2-3 mesiace vopred, aby ste mali dostatok priestoru na zohľadnenie dostupnosti všetkých členov rodiny. To vám dá čas na to, aby ste sa dohodli s každým na dátume a čase, ktorý mu vyhovuje, našli si vhodné miesto na rodinné fotenie a aby ste mali čas na všetky detaily. Zapojte do plánovania celú rodinu. Diskutujte o preferovaných miestach, dátumoch a časoch, oblečení a aké fotografie chcete zachytiť. Zohľadnite želania a potreby všetkých zúčastnených, aby sa každý cítil komfortne a s radosťou sa zúčastnil. Môže to znamenať kompromisy, ale je dôležité, aby sa na fotenie mohol dostaviť každý, komu na ňom záleží. Vytvorte komunikačný kanál, kde budete môcť zdieľať všetky dôležité informácie.

Vyberte si obľúbené rodinné miesto, ktoré je pre vašu rodinu dôležité

 

Miesto fotenia môže hrať dôležitú úlohu v atmosfére a celkovom vzhľade fotografií. Zvážte výber miesta, ktoré má pre vašu rodinu osobitný význam a je pre vašu rodinu dôležité. Možno máte obľúbenú rodinnú kaviareň. Alebo máte obľúbenú rodinnú reštauráciu, kde sa stretávate na oslavy a špeciálne príležitosti. Na rodinné fotenie tak môžeme využiť  terasu,  ktorá zároveň ponúka krásne prostredie a môže byť skvelým miestom na zachytenie dôležitých momentov. Fotenie môže prebiehať aj v prírode alebo u hociktorého člena rodiny. Fotenie na mieste, kde sa cítite ako doma, mi umožňuje odfotiť jedinečnosť vašich rodinných vzťahov.Okrem toho, známe prostredie pomáha členom rodiny cítiť sa uvolnene a pohodlne pred objektívom. Výsledné fotografie budú mať pre vás a vašu rodinu silnú emocionálnu hodnotu. Takto zachytené momenty budú pripomienkou krásnych spoločných chvíľ strávených na obľúbených miestach.

Pre generačné fotenie zvoľte pohodlné oblečenie 

Pri plánovaní rodinného fotenia je výber oblečenia dôležitým krokom, ktorý zvykne ovplyvniť výsledný vzhľad fotografií. Skúste zvážiť výber jednoduchej farebnej palety neutrálnych tónov, mamičky určite šaty, oteckovia letná košeľa a niečo pohodlné pre deti. Zosúladené  oblečenie pomôže vytvoriť harmonický a esteticky príjemný vizuálny efekt. Neutrálne farby ako biela, béžová, sivá a svetlé odtiene modrej a zelenej sú vždy bezpečnou voľbou. Tieto farby sú univerzálne a hodia sa do akéhokoľvek prostredia, či už fotíte v interiéri alebo exteriéri. Snažte sa vyhnúť výrazným vzorom a logám na oblečení, ktoré môžu pôsobiť rušivo. Tričká s  neónovými farbami pre deti pôsobia na rodinných fotkách nepríjemne.  Jednoduché a čisté oblečenie bez rušivých prvkov bude vyzerať lepšie na fotografiách a umožní, aby sa pozornosť sústredila na tváre a výrazy členov rodiny. Doplnky ako šatky, klobúky, a šperky môžu dodať rodinným fotografiám osobitý šarm. Ak máte otázky ohľadom oblečenia, rada vám poradím aj na  na základe mojich skúseností a štýlu fotenia.

Vyhnite sa dovolenkovému zhonu. Vyberte dátum a čas, ktorý každému vyhovuje

Dovolenkové a prázdninové mesiace môžu byť hektickým obdobím pre celú rodinu, preto sa snažte naplánovať fotenie mimo prázdninových dní. Počas letných mesiacov sú všetci rozcestovaní a zriedka sú všetci členovia rodiny doma, deti často navštevujú rôzne sústredenia alebo letné akadémie. Je náročné nájsť čas kedy sú všetci doma.Zohľadnite pri príprave generačného fotenia okrem prázdnin aj dovolenkové obdobia a sviatky. Snažte sa vyhnúť obdobiam, keď sú všetci zvyčajne zaneprázdnení prípravami na sviatky. Zohľadnite pracovné povinnosti členov rodiny a vyberte dátum, ktorý nebude kolidovať s ich pracovnými záväzkami. Takto sa vyhnete zhonu a budete mať viac času na to, aby ste si to užili.

Rodinné fotografie využite ako dar

Generačné rodinné fotografie sú skvelým darčekom pre starých rodičov, tety a strýkov, súrodencov a všetkých rodinných členov. Rodinné fotky potešia predovšetkým starých rodičov, ktorí ocenia spomienku na svoje deti a vnúčatá na spoločnej rodinnej fotografii.Vytlačené fotografie z generačného fotenia môžu byť zarámované a darované ako umelecké diela, ktoré skrášlia interiér a nesú osobný príbeh. Rodinné fotografie sa dajú vytlačiť v rôznych veľkostiach. A taktiež môžete využiť množstvo vhodných fotorámov. Fotografie môžu byť aj v čierno-bielom prevedení. Môžete ich zarámovať a vystaviť doma alebo ich darovať členom rodiny ako spomienku pri významnom výročí.Veľmi často si klienti vyberajú aj tlač na plátno, ktoré ponúkam v rôznych veľkostiach. Rodinná fotografia sa tak stáva vkusným doplnkom a spomienkou. Z generačného fotenia je možnosť vytvoriť  aj jedinečný  fotoalbum, ktorý bude obsahovať vaše obľúbené fotografie. Úplne srdcovou záležitosťou pre mňa je fotokniha. Často klientom navrhujem  fotoknihy z generačného fotenia, ktoré sú následne venované ako jedinečný, vkusný a osobný darček pre starých rodičov a ich blízkych.

Generačné rodinné fotografie sú cenným darom, ktorý vám pripomenie dôležité momenty a puto medzi vašimi blízkymi. Nejde len o fotografie, ale o vytvorenie spomienok, ktoré sa bude odovzdávať z generácie na generáciu, pričom každá fotka bude svedectvom trvalého puta a lásky vašej rodiny. Dodržiavaním týchto tipov môžete zorganizovať fotenie, na ktoré budete s láskou spomínať ešte mnoho rokov. Pre viac informácii a inšpiráciu si pozriete moje portfólio. Termín fotenia si rezervujte už dnes online. Teším sa na vás.

 

Kategórie článkov

Najnovšie články

5 tipov na skvelé fotky z letnej dovolenky

Milí klienti, Leto je v plnom prúde a s ním aj čas dovoleniek. Či už sa chystáte k moru, do hôr alebo na krátke výlety, určite si chcete nafotiť krásne spomienky v podobe fotografií. Aby ste sa vyhli banálnym a nudným záberom a priniesli si domov originálne fotky,...

Súvisiace články