Kategórie článkov

Najlepšie fotomiesta v Bratislave na rodinné fotenie v prírode
Alexandra Jakušíková Photography

Sezóna rodinných fotení vonku môže v Bratislave prebiehať celoročne. Záleží ale samozrejme od veku detičiek. Ak zvažujete rodinné fotenie vonku, zrejme  aj premýšľate, na akom mieste by ste mali mať fotenie. Toto je aj jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam.

Keďže chcem, aby boli rodinné fotografovania pre Vás a Vašu rodinu uvoľneným a zábavným zážitkom, rada sa s Vami podelím o niekoľko tipov, ako si vybrať to najlepšie miesto na fotenie vonku pre vás a vašu rodinu.

Bratislava má množstvo fotografických lokalít priamo v meste alebo vo veľmi krátkej vzdialenosti od centra mesta. Teším sa ak môžem krásu Bratislavy a jej okolia zahrnúť do vašich rodinných fotografií.

TU JE NIEKOĽKO FAKTOV, KTORÉ MUSÍTE ZVÁŽIŤ PRI VÝBERE NAJLEPŠIEHO MIESTA PRE VAŠE RODINNÉ FOTOGRAFOVANIE V BRATISLEVE ALEBO JEJ OKOL

Čo rada robí vaša rodina? Ako všetci radi trávite čas?

Uistite sa, že ste vybrali miesto, ktoré bude najlepšie vyhovovať tempu vašej rodiny. Napríklad, ak máte radi spoločnú turistiku, možno budeme chcieť vyraziť do hôr.

Zvážte vek vašich detí.

Ak máte veľmi malé deti, centrum mesta alebo staré mesto Bratislavy nemusí byť skvelou voľbou, pretože Vás môžu vyrušovať autá a množstvo turistov.  Možno je lepším miestom pre Vás Sad Janka Kráľa  alebo park.

Berte do úvahy aj ročné obdobie, na ktoré je vaše fotografovanie naplánované.

Napríklad, naše parky sú nádherné na jeseň, kedy skutočne ukazujú krásne jesenné farby. Ak plánujete vaše rodinné fotografovanie počas leta, ísť na Zlaté Piesky a nechať deti, aby si namočili nohy, môže byť super zábava!

Treba zvážiť aj dopravnú premávku.

Bratislava je nádherná, ale premávka je hrozná. Nechceme, aby ste počas dopravnej špičky dochádzali z jednej časti mesta na druhú. Uistite sa teda, že ste si vybrali miesto, kam sa v naplánovanom čase fotografovania ľahko dostanete a nebudete si vytvárať zbytočný stres.

TU SÚ RÔZNE TYPY MIEST, KTORÉ BRATISLAVA PONÚKA NA RODINNĖ FOTOGRAFOVANIE

1. STARĖ MESTO

Bratislava má niekoľko neuveriteľných mestských lokalít, ktoré ukazujú našu historickú architektúru, a vytvárajú tak skvelé textúry a pozadia. Mestská fotografia je úžasná, moderná a má svoje špeciálne čaro. A máme si aj z čoho vyberať!

2. VODA

Máme množstvo vodných plôch priamo tu v meste. Máme to šťastie, že nás obklopuje niekoľko vodných nádrží, ako napríklad Zlaté Piesky. Čo je fantastické na týchto lokalitách je to, že sú zvyčajne obklopené stromami a zeleňou, takže na týchto miestach získame veľa rozmanitosti. Fotografie su nádherné a pôsobia veľmi prirodzene.

3. LES

V rámci Bratislavy máme aj lesné oblasti a plochy! Ak vaša rodina miluje trávenie času v lese, tak napríklad Železná studnička môže byť tým najlepším miestom pre vase rodinné fotografovanie!

4. PARKY

Bratislava je plná nádherných parkov a záhrad! V Grassalkovichovej záhrade su úžasne fotia tehuľky. Parky môžu byť obzvlášť nádherné na jeseň, keď sa mení farba listov. Vďaka tomu tvoria krásne farebné pozadie pre vaše rodinné fotografie.

5. BRATISLAVSKÝ HRAD

Bratislavský hrad pôsobí za každých okolností veľkolepo.Veľmi rada tu fotím. Je tu krásny výhľad na celú Bratislavu. Hlavne teraz je tu všetko vynovené a otvorila sa aj baroková záhrada. Určite Vám túto lokalitu odporúčam!

6. VINOHRADY

Je úžasné, že máme v okoli Bratislavy aj vinohrady. Dokonca niekoľko vinohradníckych oblastí. Vinohrady sú pre mňa magické miesto. A Pezinok je tak blízko Bratislavy! Rodinné fotenie tu prebieha rýchlo, uvoľnene a deti si toto miesto vždy užijú, nakoľko majú voľný výbeh.

7. OKOLIE BRATISLAVY

Zámocný park v Pezinku. Komorné prostredie zámockej záhrady pôsobí veľmi pohodlne a relaxačne. Všetko je tu akoby na jednom mieste: les, voda, park a záhrada. A ani počas víkendu tu nie je veľa návštevníkov.

Kategórie článkov

Najnovšie články

5 tipov na skvelé fotky z letnej dovolenky

Milí klienti, Leto je v plnom prúde a s ním aj čas dovoleniek. Či už sa chystáte k moru, do hôr alebo na krátke výlety, určite si chcete nafotiť krásne spomienky v podobe fotografií. Aby ste sa vyhli banálnym a nudným záberom a priniesli si domov originálne fotky,...

Súvisiace články