Kategórie článkov

Čo si obliecť na rodinné fotenie v prírode?
Rodinné fotenie

Sezóna rodinných fotení vonku pomaly začína a ja sa veľmi teším, že vidím veľa vracajúcich sa rodín a tiež veľa nových rodín! Ak máte naplánované rodinné fotenie, je pravdepodobné, že máte otázky, ako sa pripraviť. Na otázky ohľadom šatníka sa ma pýta takmer každá rodina. Rada vám poradím.  

Zrejme ste si už zakúpili lifestylové rodinné fotenie a chcete sa uistiť, že všetko pôjde hladko a na nič nezabudnete. Jednou z najzábavnejších častí prípravy na fotenie vonku je aj plánovanie toho, čo si obliecť. Fotenie je možnosť skutočne vyjadriť to, kým ste. Je možné, že pre niektorých z vás môže byť náročnejšie vybrať si správny outfit na fotenie a zladiť tak následne celú rodinu. Nech sa páči, tu je niekoľko základných tipov na prípravu vášho oblečenia:

ČO RADA NOSÍ VAŠA RODINA?

Najdôležitejšia rada. Buďte sami sebou! Lifestylová fotografia, akú fotím ja, má za cieľ byť autentická. Ak zvyčajne nenosíte elegantné oblečenie, tak si ho na vaše fotenie neobliekajte. Ak vaša dcéra neznáša šaty, neobliekajte ju do šiat. Ak váš syn neznesie klasickú košeľu s gombíkmi, nedávajte ho do nej. Ak ste športová rodina, oblečte sa športovo. Jednoducho, vyberte oblečenie, ktoré vyhovuje vášmu štýlu obliekania a ktoré je pekné a pohodlné. To neznamená, že by ste nemali venovať zvýšenú pozornosť vášmu oblečeniu, ale skôr ide o to, že sa môžete obliecť vkusne s ohľadom na váš vlastný štýl.

ZVÁŽTE FARBY KTORÉ SPOLOČNE LADIA

Zlaďte sa, neoblečte si však úplne rovnaké farby a veci. Sú zriedkavé prípady, keď sa všetci oblečú do rovnakej farby. Vo všeobecnosti na fotografii lepšie vynikne rozmanitosť farieb a vzorov, ktoré však spolu navzájom pekne ladia. Úprimne povedané, je dosť nemoderné, ak má každý na sebe džínsy a biele polokošele. Ak zvažujete výber farebných kombinácií, vyberte si farby, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

JEDNODUCHOSŤ A ÚČELNOSŤ

Vyhnite sa grafike, nápisom na tričkách a žiarivým farbám. Prosím, neoblečte deťom športové tričká, ktoré sú žiarivo neónovo-oranžové alebo žlté. Grafika má tendenciu vychádzať z módy a na fotkách pôsobí rušivo. Uistite sa, že oblečenie, ktoré vyberiete, veľkostne sedí celej rodine. Nevyzerá dobre, keď je detské oblečenie voľné alebo príliš krátke.

MAMIČKY ČO TAK SKÚSIŤ ŠATY?

Mamičky, máte príležitosť zažiariť! Je veľmi pekné, keď máte počas fotenia šaty. Fotenie je určite príležitosťou dopriať si pekný nový kúsok alebo si vyberte niečo zaujímavé zo svojho šatníka. Vyberte si niečo, v čom sa cítite príjemne a pohodlne. Následne vyskladajte oblečenie pre celú rodinu tak, aby ste spolu pekne ladili.  

JESENNÉ OBLEČENIE

Oblečte sa do vrstiev. Vrstvy pridávajú na zaujímavosti, ale tiež umožňujú vyzliecť si oblečenie, ak vám bude teplo. Môžete zvážiť šály, čiapky, vesty, pančuchy, saká…Hlavne pre malé detičky sú vrstvy praktická výhoda, kedy môžete nakombinovať bodyčko so svetríkom a s bundičkou.

DOPLNKY DODAJÚ FOTKE ROMANTICKÝ NÁDYCH

Nezabudnite aj na doplnky. Skúste sa zamyslieť, aké doplnky by mohli oživiť váš outfit. Tieto položky môžu pridať fotografii šmrnc! Počas jesene je možné skúsiť rôzne šatky alebo farebné šály. Možno aj vysoké čižmy môžu outfit výrazne oživiť.

Ak máte nejaké otázky, pokojne ma môžete kontaktovať aj telefonicky. Prajem pri výbere oblečenia veľa inšpirácie a zábavy. Voľné termíny rodinného fotenia si už môžete rezervovať aj online.

Teším sa na vás!

 

Kategórie článkov

Najnovšie články

Prečo nešetriť na dobrej biznis fotke pri hľadaní zamestnania

V dnešnom digitálnom svete je váš životopis a profil na  sociálnych sieťach to prvé, čo potenciálni zamestnávatelia uvidia. Prvý dojem je dôležitý, aby ste mali úspech. Investícia do profesionálnej profilovej fotky je nevyhnutná,  keďže vám môže pomôcť zvýšiť vaše...

ČO SI PRINIESŤ NA FOTENIE KU DŇU MATIEK

Milé moje klientky, veľmi sa teším, že ste si rezervovali fotenie ku Dňu matiek. Oveľa podrobnejšie sa síce porozprávame počas telefonickej konzultácie pred fotením, no medzitým by som vám chcela na začiatok poslať všeobecné informácie k foteniu. Čo si priniesť na...

Súvisiace články